Nexperia USA Inc. PTVS18VS1UTR,115
Part No.:
PTVS18VS1UTR,115
Package:
SOD-123W
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS18VS1UTR,115.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123W
Package/Case:
SOD-123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PTVS18VS1UTR,115 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS18VS1UTR,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS18VS1UTR,115?
Image PTVS18VS1UTR-QX PTVS18VS1UTR,115
Part Number PTVS18VS1UTR-QX PTVS18VS1UTR,115
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.7A 13.7A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)