Nexperia USA Inc. PTVS11VP1UP-QX
Part No.:
PTVS11VP1UP-QX
Package:
SOD-128
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS11VP1UP-QX.pdf
Description:
PTVS11VP1UP-Q/SOD128/FLATPOWER
Package/Case:
SOD-128
Series:
PTVSxP1UP
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
33A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Supplier Device Package:
SOD-128/CFP5
Datasheet:
1. How to order PTVS11VP1UP-QX on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS11VP1UP-QX price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS11VP1UP-QX?
Image PTVS11VP1UP,115 PTVS11VP1UP-QX
Part Number PTVS11VP1UP,115 PTVS11VP1UP-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-128 SOD-128
Series PTVSxP1UP PTVSxP1UP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V (Max) 11V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A 33A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) -55°C ~ 150°C (TA)