PNU65010EPX.pdf
PNU65010EPX.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PNU65010EPX.
| Image |  |
| Part Number | PNU65010EPX |
| Manufacturer | Nexperia USA Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | SOD-128 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 1 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 85 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 650 V |
| Capacitance @ Vr, F | 11pF @ 4V, 1MHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOD-128/CFP5 |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |