Microchip Technology PIC32MX340F128H-80V/MR
Part No.:
PIC32MX340F128H-80V/MR
Package:
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC32MX340F128H-80V/MR.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64VQFN
Package/Case:
64-VFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tube
Speed:
80MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)