PIC32CM1216MC00048T-E/U5B.pdf
PIC32CM1216MC00048T-E/U5B.pdf
| Image |  |
| Series | PIC® 32CM | PIC® 32CM | PIC® 32CM | PIC® 32CM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Programmable | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ | ARM® Cortex®-M0+ | ARM® Cortex®-M0+ | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size | 32-Bit Single-Core | 32-Bit Single-Core | 32-Bit Single-Core | 32-Bit Single-Core |
| Speed | 48MHz | 48MHz | 48MHz | 48MHz |
| Number of I/O | 38 | 38 | 38 | 38 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) | 128KB (128K x 8) | 128KB (128K x 8) | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH |
| EEPROM Size | 4K x 8 | 4K x 8 | 4K x 8 | 4K x 8 |
| RAM Size | 16K x 8 | 16K x 8 | 16K x 8 | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V |