Microchip Technology PIC24FV08KM101-I/SO
Part No.:
PIC24FV08KM101-I/SO
Package:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC24FV08KM101-I/SO.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SOIC
Package/Case:
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC24FV08KM101-I/SO on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC24FV08KM101-I/SO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC24FV08KM101-I/SO?
Package/Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series PIC® XLP™ 24F PIC® XLP™ 24F PIC® XLP™ 24F PIC® XLP™ 24F PIC® XLP™ 24F
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC PIC PIC
Core Size 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz
Number of I/O 17 17 17 17 17
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size 512 x 8 512 x 8 512 x 8 512 x 8 512 x 8
RAM Size 1K x 8 1K x 8 1K x 8 1K x 8 1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5V 2V ~ 5V 2V ~ 5V 2V ~ 5V 2V ~ 5V