Microchip Technology PIC24FJ64GB412T-I/BG
Part No.:
PIC24FJ64GB412T-I/BG
Package:
121-TFBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC24FJ64GB412T-I/BG.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 121TFBGA
Package/Case:
121-TFBGA
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, PMP/PSP, SPI, UART/USART, USB OTG
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
101
Program Memory Size:
64KB (22K x 24)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10/12b; D/A 1x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order PIC24FJ64GB412T-I/BG on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC24FJ64GB412T-I/BG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC24FJ64GB412T-I/BG?
Image PIC24FJ64GB412T-I/BG
Part Number PIC24FJ64GB412T-I/BG
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case 121-TFBGA
Series PIC® XLP™ 24F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Core Size 16-Bit
Speed 32MHz
Connectivity I2C, IrDA, LINbus, PMP/PSP, SPI, UART/USART, USB OTG
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O 101
Program Memory Size 64KB (22K x 24)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V
Data Converters A/D 24x10/12b; D/A 1x10b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)