Microchip Technology PIC24FJ64GA104-I/ML
Part No.:
PIC24FJ64GA104-I/ML
Package:
44-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC24FJ64GA104-I/ML.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44QFN
Package/Case:
44-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® XLP™ 24F
Packaging:
Tube
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
35
Program Memory Size:
64KB (22K x 24)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 13x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC24FJ64GA104-I/ML on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC24FJ64GA104-I/ML price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC24FJ64GA104-I/ML?
Image PIC24FJ64GA104-I/PT PIC24FJ64GA104T-I/PT PIC24FJ64GA104-I/ML PIC24FJ64GA104T-I/ML
Part Number PIC24FJ64GA104-I/PT PIC24FJ64GA104T-I/PT PIC24FJ64GA104-I/ML PIC24FJ64GA104T-I/ML
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 44-VQFN Exposed Pad 44-VQFN Exposed Pad 44-VQFN Exposed Pad 44-VQFN Exposed Pad
Series PIC® XLP™ 24F PIC® XLP™ 24F PIC® XLP™ 24F PIC® XLP™ 24F
Packaging Tube Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC PIC
Core Size 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz
Number of I/O 35 35 35 35
Program Memory Size 64KB (22K x 24) 64KB (22K x 24) 64KB (22K x 24) 64KB (22K x 24)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - -
RAM Size 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V 2V ~ 3.6V 2V ~ 3.6V 2V ~ 3.6V
Data Converters A/D 13x10b A/D 13x10b A/D 13x10b A/D 13x10b
Oscillator Type Internal Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)