Microchip Technology PIC24FJ192GB110T-I/PT
Part No.:
PIC24FJ192GB110T-I/PT
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC24FJ192GB110T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100TQFP
Package/Case:
100-TQFP
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Speed:
32MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART, USB OTG
Number of I/O:
83
Program Memory Size:
192KB (65.5K x 24)
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC24FJ192GB110T-I/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC24FJ192GB110T-I/PT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC24FJ192GB110T-I/PT?
Image PIC24FJ192GB110T-I/PT PIC24FJ192GB110T-I/PF
Part Number PIC24FJ192GB110T-I/PT PIC24FJ192GB110T-I/PF
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 100-TQFP 100-TQFP
Series PIC® 24F PIC® 24F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC
Core Size 16-Bit 16-Bit
Speed 32MHz 32MHz
Connectivity I2C, SPI, UART/USART, USB OTG I2C, SPI, UART/USART, USB OTG
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O 83 83
Program Memory Size 192KB (65.5K x 24) 192KB (65.5K x 24)
Program Memory Type FLASH FLASH
EEPROM Size - -
RAM Size 16K x 8 16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V 2V ~ 3.6V
Data Converters A/D 16x10b A/D 16x10b
Oscillator Type Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)