Microchip Technology PIC18LF4510-I/PT
Part No.:
PIC18LF4510-I/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC18LF4510-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Package/Case:
44-TQFP
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tray
Programmable:
Not Verified
Speed:
40MHz
Number of I/O:
36
Program Memory Size:
32KB (16K x 16)
RAM Size:
1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 13x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order PIC18LF4510-I/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC18LF4510-I/PT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC18LF4510-I/PT?
Image PIC18LF4510-I/P PIC18LF4510-I/PT
Part Number PIC18LF4510-I/P PIC18LF4510-I/PT
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 44-TQFP 44-TQFP
Series PIC® 18F PIC® 18F
Packaging Tray Tray
Product Status Active Active
Programmable Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit
Speed 40MHz 40MHz
Connectivity I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O 36 36
Program Memory Size 32KB (16K x 16) 32KB (16K x 16)
Program Memory Type FLASH FLASH
EEPROM Size - -
RAM Size 1.5K x 8 1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V
Data Converters A/D 13x10b A/D 13x10b
Oscillator Type Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)