PIC18LF26K83T-I/SS.pdf
PIC18LF26K83T-I/SS.pdf
| Image |  |
| Part Number | PIC18LF26K83T-I/SS | PIC18LF26K83T-I/SO | PIC18LF26K83T-I/ML | PIC18LF26K83T-I/MX |
| Package/Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Series | PIC® XLP™ 18K | PIC® XLP™ 18K | PIC® XLP™ 18K | PIC® XLP™ 18K |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Programmable | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified |
| Core Processor | PIC | PIC | PIC | PIC |
| Core Size | 8-Bit | 8-Bit | 8-Bit | 8-Bit |
| Speed | 64MHz | 64MHz | 64MHz | 64MHz |
| Number of I/O | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Program Memory Size | 64KB (32K x 16) | 64KB (32K x 16) | 64KB (32K x 16) | 64KB (32K x 16) |
| Program Memory Type | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH |
| EEPROM Size | 1K x 8 | 1K x 8 | 1K x 8 | 1K x 8 |
| RAM Size | 4K x 8 | 4K x 8 | 4K x 8 | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V | 1.8V ~ 3.6V | 1.8V ~ 3.6V | 1.8V ~ 3.6V |