Microchip Technology PIC18LF2510-I/ML
Part No.:
PIC18LF2510-I/ML
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC18LF2510-I/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Speed:
40MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
25
Program Memory Size:
32KB (16K x 16)
RAM Size:
1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 10x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC18LF2510-I/ML on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC18LF2510-I/ML price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC18LF2510-I/ML?
Image PIC18LF2510-I/SP PIC18LF2510-I/SO PIC18LF2510-I/ML
Part Number PIC18LF2510-I/SP PIC18LF2510-I/SO PIC18LF2510-I/ML
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 28-VQFN Exposed Pad 28-VQFN Exposed Pad 28-VQFN Exposed Pad
Series PIC® 18F PIC® 18F PIC® 18F
Packaging Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 40MHz 40MHz 40MHz
Connectivity I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O 25 25 25
Program Memory Size 32KB (16K x 16) 32KB (16K x 16) 32KB (16K x 16)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - -
RAM Size 1.5K x 8 1.5K x 8 1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V
Data Converters A/D 10x10b A/D 10x10b A/D 10x10b
Oscillator Type Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)