Microchip Technology PIC18F452T-E/ML
Part No.:
PIC18F452T-E/ML
Package:
44-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC18F452T-E/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN
Package/Case:
44-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
40MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
34
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC18F452T-E/ML on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC18F452T-E/ML price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC18F452T-E/ML?
Image PIC18F452T-I/PT PIC18F452T-I/L PIC18F452T-E/ML
Part Number PIC18F452T-I/PT PIC18F452T-I/L PIC18F452T-E/ML
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 44-VQFN Exposed Pad 44-VQFN Exposed Pad 44-VQFN Exposed Pad
Series PIC® 18F PIC® 18F PIC® 18F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 40MHz 40MHz 40MHz
Connectivity I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O 34 34 34
Program Memory Size 32KB (16K x 16) 32KB (16K x 16) 32KB (16K x 16)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8
RAM Size 1.5K x 8 1.5K x 8 1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V 4.2V ~ 5.5V 4.2V ~ 5.5V
Data Converters A/D 8x10b A/D 8x10b A/D 8x10b
Oscillator Type External External External
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) -40°C ~ 125°C (TA) -40°C ~ 125°C (TA)