Microchip Technology PIC16LF767-I/ML
Part No.:
PIC16LF767-I/ML
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16LF767-I/ML.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 16F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Programmable:
Verified
Speed:
10MHz
Number of I/O:
25
Program Memory Size:
14KB (8K x 14)
RAM Size:
368 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 11x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC16LF767-I/ML on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC16LF767-I/ML price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC16LF767-I/ML?
Image PIC16LF767-I/ML PIC16LF767T-I/SO PIC16LF767-I/SP PIC16LF767-I/SO PIC16LF767-I/SS
Part Number PIC16LF767-I/ML PIC16LF767T-I/SO PIC16LF767-I/SP PIC16LF767-I/SO PIC16LF767-I/SS
Series PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F PIC® 16F
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable Verified Verified Verified Verified Verified
Core Processor PIC PIC PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz 10MHz
Number of I/O 25 25 25 25 25
Program Memory Size 14KB (8K x 14) 14KB (8K x 14) 14KB (8K x 14) 14KB (8K x 14) 14KB (8K x 14)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 368 x 8 368 x 8 368 x 8 368 x 8 368 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V