Microchip Technology PIC16C662T-20I/L
Part No.:
PIC16C662T-20I/L
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC16C662T-20I/L.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC
Package/Case:
44-LCC (J-Lead)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
20MHz
Connectivity:
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT
Program Memory Size:
7KB (4K x 14)
RAM Size:
176 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order PIC16C662T-20I/L on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC16C662T-20I/L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC16C662T-20I/L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC16C662T-04/L PIC16C662T-20I/L
Part Number PIC16C662T-04/L PIC16C662T-20I/L
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 44-LCC (J-Lead) 44-LCC (J-Lead)
Series PIC® 16C PIC® 16C
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit
Speed 20MHz 20MHz
Connectivity - -
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT
Number of I/O 33 33
Program Memory Size 7KB (4K x 14) 7KB (4K x 14)
Program Memory Type OTP OTP
EEPROM Size - -
RAM Size 176 x 8 176 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V 4V ~ 6V
Data Converters - -
Oscillator Type External External
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)