Vishay Dale Thin Film PHP00805H1541BBT1
Part No.:
PHP00805H1541BBT1
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudPHP00805H1541BBT1.pdf
Description:
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 5/8W 0805
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Series:
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1.54 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.63W, 5/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order PHP00805H1541BBT1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PHP00805H1541BBT1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHP00805H1541BBT1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PHP00805H1541BBT1
Part Number PHP00805H1541BBT1
Manufacturer Vishay Dale Thin Film
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.54 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.63W, 5/8W
Composition Thin Film
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)