Vishay Dale Thin Film PHP00805H1382BST1
Part No.:
PHP00805H1382BST1
Datasheet:
Chuangxin CloudPHP00805H1382BST1.pdf
Description:
RES SMD 13.8K OHM 0.1% 5/8W 0805
Resistance:
13.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.63W, 5/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Datasheet:
1. How to order PHP00805H1382BST1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PHP00805H1382BST1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHP00805H1382BST1?
Image PHP00805H1382BST1
Part Number PHP00805H1382BST1
Product Status Active
Resistance 13.8 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.63W, 5/8W
Composition Thin Film
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)