Vishay Dale Thin Film PHP00805E8452BBT1
Part No.:
PHP00805E8452BBT1
Datasheet:
Chuangxin CloudPHP00805E8452BBT1.pdf
Description:
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 5/8W 0805
Resistance:
84.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.63W, 5/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Datasheet:
1. How to order PHP00805E8452BBT1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PHP00805E8452BBT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHP00805E8452BBT1?
Image PHP00805E8452BBT1
Part Number PHP00805E8452BBT1
Product Status Active
Resistance 84.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.63W, 5/8W
Composition Thin Film
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)