Vishay Dale Thin Film PHP00805E1650BST1
Part No.:
PHP00805E1650BST1
Datasheet:
Chuangxin CloudPHP00805E1650BST1.pdf
Description:
RES SMD 165 OHM 0.1% 5/8W 0805
Resistance:
165 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.63W, 5/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Datasheet:
1. How to order PHP00805E1650BST1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PHP00805E1650BST1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHP00805E1650BST1?
Image PHP00805E1650BST1
Part Number PHP00805E1650BST1
Product Status Active
Resistance 165 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.63W, 5/8W
Composition Thin Film
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)