Vishay Dale Thin Film PHP00805E1350BBT1
Part No.:
PHP00805E1350BBT1
Datasheet:
Chuangxin CloudPHP00805E1350BBT1.pdf
Description:
RES SMD 135 OHM 0.1% 5/8W 0805
Resistance:
135 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.63W, 5/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Datasheet:
1. How to order PHP00805E1350BBT1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PHP00805E1350BBT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHP00805E1350BBT1?
Image PHP00805E1350BBT1
Part Number PHP00805E1350BBT1
Product Status Active
Resistance 135 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.63W, 5/8W
Composition Thin Film
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)