Vishay Dale Thin Film PHP00805E1090BST1
Part No.:
PHP00805E1090BST1
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudPHP00805E1090BST1.pdf
Description:
RES SMD 109 OHM 0.1% 5/8W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
109 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.63W, 5/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Datasheet:
1. How to order PHP00805E1090BST1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PHP00805E1090BST1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHP00805E1090BST1?
Image PHP00805E1090BST1
Part Number PHP00805E1090BST1
Manufacturer Vishay Dale Thin Film
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 109 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.63W, 5/8W
Composition Thin Film
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)