Vishay Dale Thin Film PHP00603E6190BST1
Part No.:
PHP00603E6190BST1
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudPHP00603E6190BST1.pdf
Description:
RES SMD 619 OHM 0.1% 3/8W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
619 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.375W, 3/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)
Datasheet:
1. How to order PHP00603E6190BST1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PHP00603E6190BST1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PHP00603E6190BST1?
Image PHP00603E6190BST1
Part Number PHP00603E6190BST1
Manufacturer Vishay Dale Thin Film
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 619 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.375W, 3/8W
Composition Thin Film
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)