YAGEO PF2512FKF7W0R05L
Part No.:
PF2512FKF7W0R05L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudPF2512FKF7W0R05L.pdf
Description:
RES 0.05 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer:
YAGEO
Series:
PF
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
50 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Foil
Features:
Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order PF2512FKF7W0R05L on Chuangxin Cloud?
3. Are the PF2512FKF7W0R05L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PF2512FKF7W0R05L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PF2512FKF7W0R05L
Part Number PF2512FKF7W0R05L
Manufacturer YAGEO
Series PF
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 50 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Foil
Features Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.254" L x 0.128" W (6.45mm x 3.25mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)