PESD2CANFD36VU-QF.pdf
PESD2CANFD36VU-QF.pdf
| Image | ||
| Part Number | PESD2CANFD36VU-QX | PESD2CANFD36VU-QF |
| Manufacturer | Nexperia USA Inc. | Nexperia USA Inc. |
| Package/Case | SC-70, SOT-323 | SC-70, SOT-323 |
| Series | - | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active |
| Type | Zener | Zener |
| Unidirectional Channels | - | - |
| Bidirectional Channels | 2 | 2 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 36V | 36V |
| Voltage - Breakdown (Min) | - | - |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 45V | 45V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2A (8/20µs) | 2A (8/20µs) |