Nexperia USA Inc. PESD2CANFD24VQC-QZ
Part No.:
PESD2CANFD24VQC-QZ
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
3-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudPESD2CANFD24VQC-QZ.pdf
Description:
AUTOMOTIVE IN-VEHICLE NETWORK PR
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
3-XDFN Exposed Pad
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
25.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
CAN
Capacitance @ Frequency:
5.2pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount, Wettable Flank
Supplier Device Package:
DFN1412D-3
Datasheet:
1. How to order PESD2CANFD24VQC-QZ on Chuangxin Cloud?
3. Are the PESD2CANFD24VQC-QZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PESD2CANFD24VQC-QZ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PESD2CANFD24VQC-QZ
Part Number PESD2CANFD24VQC-QZ
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case 3-XDFN Exposed Pad
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 25.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse -
Power Line Protection No
Applications CAN
Capacitance @ Frequency 5.2pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)