PE3W01536-72.pdf
PE3W01536-72.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3W01536-72.
| Image |  |
| Part Number | PE3W01536-12 | PE3W01536-24 | PE3W01536-36 | PE3W01536-48 | PE3W01536-72 |
| Style | 10-32 to BNC | 10-32 to BNC | 10-32 to BNC | 10-32 to BNC | 10-32 to BNC |
| 1st Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug |
| 2nd Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 72.0" (1.8m) 6.0' | 72.0" (1.8m) 6.0' | 72.0" (1.8m) 6.0' | 72.0" (1.8m) 6.0' | 72.0" (1.8m) 6.0' |
| Cable Type | RG-174 | RG-174 | RG-174 | RG-174 | RG-174 |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 1 GHz | 1 GHz | 1 GHz | 1 GHz | 1 GHz |
| Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| Features | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C | -40°C ~ 80°C | -40°C ~ 80°C | -40°C ~ 80°C | -40°C ~ 80°C |