PE3C7935-36.pdf
PE3C7935-36.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C7935-36.
| Image |  |
| Part Number | PE3C7935-12 | PE3C7935-24 | PE3C7935-36 | PE3C7935-48 | PE3C7935-60 |
| Style | BNC to N-Type | BNC to N-Type | BNC to N-Type | BNC to N-Type | BNC to N-Type |
| 1st Connector | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug | BNC Plug |
| 1st Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | N-Type Jack | N-Type Jack | N-Type Jack | N-Type Jack | N-Type Jack |
| 2nd Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| Length | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) |
| Cable Type | LMR 195 | LMR 195 | LMR 195 | LMR 195 | LMR 195 |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 4 GHz | 4 GHz | 4 GHz | 4 GHz | 4 GHz |