PE3C1628-72.pdf
PE3C1628-72.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C1628-72.
| Image |  |
| Part Number | PE3C1628-12 | PE3C1628-24 | PE3C1628-36 | PE3C1628-48 | PE3C1628-72 |
| Style | BNC to MCX | BNC to MCX | BNC to MCX | BNC to MCX | BNC to MCX |
| 1st Connector | MCX Plug | MCX Plug | MCX Plug | MCX Plug | MCX Plug |
| 1st Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack |
| 2nd Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 72.0" (1.8m) 6.0' | 72.0" (1.8m) 6.0' | 72.0" (1.8m) 6.0' | 72.0" (1.8m) 6.0' | 72.0" (1.8m) 6.0' |
| Cable Type | RG-179 | RG-179 | RG-179 | RG-179 | RG-179 |
| Cable Impedance | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms |
| Connector Impedance | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms |
| Overall Impedance | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms | 75 Ohms |
| Frequency - Max | 1 GHz | 1 GHz | 1 GHz | 1 GHz | 1 GHz |