Pasternack PE3C1472LF/HS-60
Part No.:
PE3C1472LF/HS-60
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3C1472LF/HS-60.pdf
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Datasheet:
1. How to order PE3C1472LF/HS-60 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PE3C1472LF/HS-60 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C1472LF/HS-60?
Image PE3C1472LF/HS-12 PE3C1472LF/HS-24 PE3C1472LF/HS-36 PE3C1472LF/HS-48 PE3C1472LF/HS-60
Part Number PE3C1472LF/HS-12 PE3C1472LF/HS-24 PE3C1472LF/HS-36 PE3C1472LF/HS-48 PE3C1472LF/HS-60
1st Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 60.0" (1.5m) 5.0' 60.0" (1.5m) 5.0' 60.0" (1.5m) 5.0' 60.0" (1.5m) 5.0' 60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type LMR 195 LMR 195 LMR 195 LMR 195 LMR 195
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 5.8 GHz 5.8 GHz 5.8 GHz 5.8 GHz 5.8 GHz
Color Black Black Black Black Black
Features - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C