PE3C1228-24.pdf
PE3C1228-24.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C1228-24.
| Image |  |
| Part Number | PE3C1228-6 | PE3C1228-12 | PE3C1228-24 | PE3C1228-36 | PE3C1228-48 |
| Style | MCX to MCX | MCX to MCX | MCX to MCX | MCX to MCX | MCX to MCX |
| 1st Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | MCX Jack | MCX Jack | MCX Jack | MCX Jack | MCX Jack |
| 2nd Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| Length | 24.00" (609.60mm) | 24.00" (609.60mm) | 24.00" (609.60mm) | 24.00" (609.60mm) | 24.00" (609.60mm) |
| Cable Type | RG-316 DS | RG-316 DS | RG-316 DS | RG-316 DS | RG-316 DS |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |