Pasternack PE3C0438-24
Part No.:
PE3C0438-24
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3C0438-24.pdf
Description:
COAX CBL SMP TO SMP
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMP to SMP
1st Connector:
SMP Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3C0438-24.pdf
1. How to order PE3C0438-24 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PE3C0438-24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C0438-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C0438-24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3C0438-6 PE3C0438-9 PE3C0438-12 PE3C0438-18 PE3C0438-24
Part Number PE3C0438-6 PE3C0438-9 PE3C0438-12 PE3C0438-18 PE3C0438-24
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style SMP to SMP SMP to SMP SMP to SMP SMP to SMP SMP to SMP
1st Connector SMP Jack SMP Jack SMP Jack SMP Jack SMP Jack
1st Contact Gender Female Female Female Female Female
2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
Length 24.00" (609.60mm) 24.00" (609.60mm) 24.00" (609.60mm) 24.00" (609.60mm) 24.00" (609.60mm)
Cable Type 0.086" Semi-Rigid Cable 0.086" Semi-Rigid Cable 0.086" Semi-Rigid Cable 0.086" Semi-Rigid Cable 0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 12 GHz 12 GHz 12 GHz 12 GHz 12 GHz