YAGEO PE2512DKF070R04L
Part No.:
PE2512DKF070R04L
Datasheet:
Chuangxin CloudPE2512DKF070R04L.pdf
Description:
RES 0.04 OHM 0.5% 1W 2512
Resistance:
40 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order PE2512DKF070R04L on Chuangxin Cloud?
3. Are the PE2512DKF070R04L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE2512DKF070R04L?
Image PE2512DKF070R04L
Part Number PE2512DKF070R04L
Product Status Active
Resistance 40 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)