YAGEO PE2512DKF070R039L
Part No.:
PE2512DKF070R039L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudPE2512DKF070R039L.pdf
Description:
RES 0.039 OHM 0.5% 1W 2512
Manufacturer:
YAGEO
Series:
PE_L
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
39 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order PE2512DKF070R039L on Chuangxin Cloud?
3. Are the PE2512DKF070R039L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE2512DKF070R039L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE2512DKF070R039L
Part Number PE2512DKF070R039L
Manufacturer YAGEO
Series PE_L
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 39 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)