YAGEO PE1206FRF470R1L
Part No.:
PE1206FRF470R1L
Datasheet:
Chuangxin CloudPE1206FRF470R1L.pdf
Description:
RES 0.1 OHM 1% 1W 1206
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order PE1206FRF470R1L on Chuangxin Cloud?
3. Are the PE1206FRF470R1L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE1206FRF470R1L?
Image PE1206FRF470R1L
Part Number PE1206FRF470R1L
Product Status Active
Resistance 100 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)