YAGEO PE1206FRF470R02L
Part No.:
PE1206FRF470R02L
Datasheet:
Chuangxin CloudPE1206FRF470R02L.pdf
Description:
RES 0.02 OHM 1% 1W 1206
Resistance:
20 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order PE1206FRF470R02L on Chuangxin Cloud?
3. Are the PE1206FRF470R02L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE1206FRF470R02L?
Image PE1206FRF470R02L
Part Number PE1206FRF470R02L
Product Status Active
Resistance 20 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)