PA5404.683NLT.pdf
PA5404.683NLT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA5404.683NLT.
| Image |  |
| Part Number | PA5404.152NLT | PA5404.472NLT | PA5404.153NLT | PA5404.683NLT | PA5404.332NLT |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 445mOhm Max | 445mOhm Max | 445mOhm Max | 445mOhm Max | 445mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | 6MHz | 6MHz | 6MHz | 6MHz | 6MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) | 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) | 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) | 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) | 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) |