PA5401.472NLT.pdf
PA5401.472NLT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA5401.472NLT.
| Image |  |
| Part Number | PA5401.472NLT | PA5401.332NLT | PA5401.821NLT | PA5401.152NLT | PA5401.103NLT |
| Series | PA5401 | PA5401 | PA5401 | PA5401 | PA5401 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2.6 A | 2.6 A | 2.6 A | 2.6 A | 2.6 A |
| Current - Saturation (Isat) | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 200mOhm Max | 200mOhm Max | 200mOhm Max | 200mOhm Max | 200mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) | 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) | 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) | 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) | 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |