PA5187.181HLT.pdf
PA5187.181HLT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA5187.181HLT.
| Image |  |
| Part Number | PA5187.101HLT | PA5187.151HLT | PA5187.121HLT | PA5187.181HLT |
| Material - Core | - | - | - | - |
| Inductance | 180 nH | 180 nH | 180 nH | 180 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 48 A | 48 A | 48 A | 48 A |
| Current - Saturation (Isat) | 55A | 55A | 55A | 55A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.12mOhm | 0.12mOhm | 0.12mOhm | 0.12mOhm |
| Ratings | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm) | 0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm) | 0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm) | 0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.323" (8.20mm) | 0.323" (8.20mm) | 0.323" (8.20mm) | 0.323" (8.20mm) |