PA4310.103NLT.pdf
PA4310.103NLT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA4310.103NLT.
| Image | |||||
| Part Number | PA4310.104NLT | PA4310.334NLT | PA4310.103NLT | PA4310.102NLT | PA4310.223NLT |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A |
| Current - Saturation (Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm) | 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm) | 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm) | 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm) | 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) |