PA3784.151HLT.pdf
PA3784.151HLT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA3784.151HLT.
| Image |  |
| Part Number | PA3784.151HLT | PA3784.151HL | PA3784.121HL | PA3784.181HL | PA3784.121HLT |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 150 nH | 150 nH | 150 nH | 150 nH | 150 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 67 A | 67 A | 67 A | 67 A | 67 A |
| Current - Saturation (Isat) | 83A | 83A | 83A | 83A | 83A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.18mOhm | 0.18mOhm | 0.18mOhm | 0.18mOhm | 0.18mOhm |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm) | 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm) | 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm) | 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm) | 0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) | 0.315" (8.00mm) |