YAGEO PA2512FKF7W0R003E
Part No.:
PA2512FKF7W0R003E
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudPA2512FKF7W0R003E.pdf
Description:
RES 0.003 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer:
YAGEO
Series:
PA_E
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
3 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.88mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order PA2512FKF7W0R003E on Chuangxin Cloud?
3. Are the PA2512FKF7W0R003E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PA2512FKF7W0R003E?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PA2512FKF7W0R003E
Part Number PA2512FKF7W0R003E
Manufacturer YAGEO
Series PA_E
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.88mm)