YAGEO PA1206FRF470R001Z
Part No.:
PA1206FRF470R001Z
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudPA1206FRF470R001Z.pdf
Description:
RES 0.001 OHM 1% 1W 1206
Manufacturer:
YAGEO
Series:
PA
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order PA1206FRF470R001Z on Chuangxin Cloud?
3. Are the PA1206FRF470R001Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PA1206FRF470R001Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PA1206FRF470R001Z
Part Number PA1206FRF470R001Z
Manufacturer YAGEO
Series PA
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)