Panjit International Inc. P6SMBJ36A-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ36A-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudP6SMBJ36A-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SMB, TVS
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
P6SMBJ-AU
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order P6SMBJ36A-AU_R1_000A1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P6SMBJ36A-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ36A-AU_R1_000A1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P6SMBJ36A_R1_00001 P6SMBJ36AS_R1_00001 P6SMBJ36A-AU_R1_000A1
Part Number P6SMBJ36A_R1_00001 P6SMBJ36AS_R1_00001 P6SMBJ36A-AU_R1_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series P6SMBJ-AU P6SMBJ-AU P6SMBJ-AU
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V 36V 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V 40V 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V 58.1V 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A 10.3A 10.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications - - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)