Panjit International Inc. P6SMBJ28A-AU_R2_000A1
Part No.:
P6SMBJ28A-AU_R2_000A1
Datasheet:
Chuangxin CloudP6SMBJ28A-AU_R2_000A1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order P6SMBJ28A-AU_R2_000A1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P6SMBJ28A-AU_R2_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ28A-AU_R2_000A1?
Image P6SMBJ28A_R1_00001 P6SMBJ28AS_R1_00001 P6SMBJ28A-AU_R2_000A1
Part Number P6SMBJ28A_R1_00001 P6SMBJ28AS_R1_00001 P6SMBJ28A-AU_R2_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series P6SMBJ-AU P6SMBJ-AU P6SMBJ-AU
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A 13.2A 13.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications - - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)