YAGEO P6SMB350A/TR13
Part No.:
P6SMB350A/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudP6SMB350A/TR13.pdf
Description:
P6SMB, DO-214AA, 300V, 482V, REE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order P6SMB350A/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P6SMB350A/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMB350A/TR13?
Image P6SMB350A/TR13 P6SMB350A-AT/TR13 P6SMB350A/TR7 P6SMB350A-AT/TR7
Part Number P6SMB350A/TR13 P6SMB350A-AT/TR13 P6SMB350A/TR7 P6SMB350A-AT/TR7
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V 300V 300V 300V
Voltage - Breakdown (Min) 332V 332V 332V 332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 482V 482V 482V 482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.3A 1.3A 1.3A 1.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)