YAGEO P6SMB18CA/TR7
Part No.:
P6SMB18CA/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudP6SMB18CA/TR7.pdf
Description:
P6SMB DO214AA, BIDIRECTIONAL 18V
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15.3V
Voltage - Breakdown (Min):
17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order P6SMB18CA/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P6SMB18CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMB18CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P6SMB18CA/TR7.
Image P6SMB18CA-AT/TR13 P6SMB18CA/TR7 P6SMB18CA/TR13 P6SMB18CA-AT/TR7
Part Number P6SMB18CA-AT/TR13 P6SMB18CA/TR7 P6SMB18CA/TR13 P6SMB18CA-AT/TR7
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V 15.3V 15.3V 15.3V
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V 17.1V 17.1V 17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.2V 25.2V 25.2V 25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.2A 24.2A 24.2A 24.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)