Diodes Incorporated P6SMAJ12ADF-13
Part No.:
P6SMAJ12ADF-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
TVS Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudP6SMAJ12ADF-13.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC D-FLAT
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
D-Flat
Datasheet:
1. How to order P6SMAJ12ADF-13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P6SMAJ12ADF-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMAJ12ADF-13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P6SMAJ12ADF-13 P6SMAJ12ADFQ-13
Part Number P6SMAJ12ADF-13 P6SMAJ12ADFQ-13
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
Series SMAJ SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A 30.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)