Panjit International Inc. P4SMAJ40A-AU_R1_000A1
Part No.:
P4SMAJ40A-AU_R1_000A1
Datasheet:
Chuangxin CloudP4SMAJ40A-AU_R1_000A1.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order P4SMAJ40A-AU_R1_000A1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P4SMAJ40A-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMAJ40A-AU_R1_000A1?
Image P4SMAJ40A_R1_00001 P4SMAJ40AS_R1_00001 P4SMAJ40A-AU_R1_000A1
Part Number P4SMAJ40A_R1_00001 P4SMAJ40AS_R1_00001 P4SMAJ40A-AU_R1_000A1
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V 40V 40V
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V 64.5V 64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A 6.2A 6.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)