Panjit International Inc. P4SMAJ20A-AU_R1_000A1
Part No.:
P4SMAJ20A-AU_R1_000A1
Datasheet:
Chuangxin CloudP4SMAJ20A-AU_R1_000A1.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order P4SMAJ20A-AU_R1_000A1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P4SMAJ20A-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMAJ20A-AU_R1_000A1?
Image P4SMAJ20AS_R1_00001 P4SMAJ20A_R1_00001 P4SMAJ20A-AU_R1_000A1
Part Number P4SMAJ20AS_R1_00001 P4SMAJ20A_R1_00001 P4SMAJ20A-AU_R1_000A1
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V 20V 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V 32.4V 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.3A 12.3A 12.3A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)