Panjit International Inc. P4SMAJ15CA-AU_R1_000A1
Part No.:
P4SMAJ15CA-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudP4SMAJ15CA-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order P4SMAJ15CA-AU_R1_000A1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P4SMAJ15CA-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMAJ15CA-AU_R1_000A1?
Image P4SMAJ15CA_R1_00001 P4SMAJ15CAS_R1_00001 P4SMAJ15CA-AU_R1_000A1
Part Number P4SMAJ15CA_R1_00001 P4SMAJ15CAS_R1_00001 P4SMAJ15CA-AU_R1_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A 16.4A 16.4A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications - - -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)